Možnost předání dětí ve Zlíně
zastávka Cigánov

ráno 7:30 - 7:45
odpoledne 16:10

Rodinné centrum

Dopoledne pro rodinu

Aktuality

Nově se můžete na jednotlivé programy hlásit i na e-mailu dopolednevlese@napasece.net

Co se dělo na Dopoledních v lese v listopadu?

V listopadu má svátek sv. Martin, tak si tohoto světce užily rodiny na Velíkové i v Jaroslavicích.

Na Velíkové děti pekly Martinké rohlíčky v zázemí školky a pak si šly do lesa vyrobit martinského koníka a zaskákat ze skákacího pařezu :-) V Jaroslavicích si v lese postavily pec, do které děti daly péct svatomartinské rohlíčky z plastelíny s náplní z listů, kamínků, hlíny, trávy či žaludů. Pec byla asi kouzelná, protože se v ní rohlíčky proměnily v opravdovou jedlou dobrotu! A ani tady nechybělo tvoření martinkého koníka - tentokrát děti vyráběly hřívu z listů pro barevného papírového koníka, se kterým se v lese projely a zazpívaly si u toho svatomartinskou písničku. 

  

Při druhém listopadovém setkání na Velíkové jsme si hráli listy a naše papíry vířily různými barvami, protože jsme listy obtiskovaly nebo využily forotáže a vznikaly nám krásné výtvarné díla. I v lese jsme si hráli  listy - tvořily jsme si koruny ozdobené lity (a nejenom nimi :-)), udělali jme velkou hromadu listí a zahrabali jsme se do ní, jako ježci v zimním spánku... A nechybělo ani skákání ze skákacího pařezu.

 

Na poledním setkání v Jaroslavicích jsme si společně povídali o zimním spánku medvěda. Medvědu Lesánkovi jsme vyrobili v zázemí školky měkoučký pelíšek a nachystali mu i nějaké dobroty, kdyby se náhodou v zimě probudil. A pak jsme ještě jeden pelíšek vyhloubili na hřišti u školky.

 

 

 

Dopoledne v lese pro rodinu

Tyto dopolední aktivity jsou určeny pro děti do 6 let v doprovodu rodiče nebo prarodiče. Nabízí možnost setkávání rodičů nejmenších dětí a zajímavého způsobu trávení volného času s dětmi.

Každé setkání je vždy zaměřeno na nějaké téma. Témata na daný týden naleznete na Facebookovém profilu z.s. Na Pasece https://www.facebook.com/NaPasece/, kde se také můžete na program přihlásit.

Na program je potřeba se předem přihlásit přes Facebook nebo na mailu info@napasece.net nebo na telefonním čísle 604 742 868. Minimum pro uskutečnění programu je přihlášení alespoň tří rodin. Toto pravidlo jsme zavedli hlavně z toho důvodu, že při tomto počtu dětí může už fungovat dynamika skupiny a interakce mezi dětmi, což je častý požadavek z Vaší strany.

 

Dopoledne v lese

...vycházky do přírody s připraveným zážitkovým programem

Těšit se můžete na dopoledne na čerstvém vzduchu strávené v lese a na louce, které je plné pohody a zábavy pro Vás i Vaše děti.  Připraveny pro vás budou společné hry, říkanky, zpívání a výtvarné aktivity v přírodě.

Dopoledne v lese je jakýmsi předstupněm docházky do lesní školky, kde si zájemci o lesní školku a mladší sourozenci školkových dětí mohou "osahat", jak bude probíhat organizace lesní školky a prohlédnout si místa, kam lesní školka chodívá.

V případě špatného počasí se nemusíte bát, zůstaneme v zázemí lesní školky.

Prosíme věnujte pozornost oblečení vašich dětí i vás. Především na podzim už po ránu bývá chladno a v lese obzvlášť! Promočené botky po projítí trávou dokážou zkazit náladu, proto velmi doporučujeme nepromokavou obuv, nepromokavé kalhoty (např. ze softshellu), bundu proti větru, na podzim raději přibalit i čepici a rukavičky pro děti. Zde najdete další prověřené tipy pro oblékání.

Program pro vás připravují:

 • Tinka Šteflová
 • Inka Dach
 • Pavla Klára Urbášková
 • Andrea Kadlecová
 • Magda Fišerová

 

Kdy a kde?

 • Na Velíkové - začínáme každý pátek vždy v 9 hod na zahradě našeho domečku na Velíkové. Autobus přijíždí na Velíkovou 8:43. Končívat budeme kolem 11:30 ( 11:41 odjíždí autobus z Velíkové).
 • V Jaroslavicích úterky dle rozpisu vždy v 9 hod. na zahradě bývalé školy v Jaroslavicích. Čekáváme na autobus přijížející do Jaroslavic 9:04. Končívat budeme kolem 11:30. Dopoledne v lese se v Jaroslavicích střídá s tvořivými dílničkami.

Cena : 60 Kč za rodinu

Co s sebou?

 • svačinku pro sebe i děti
 • pití
 • podložku na sezení (například kousek ustřižené karimatky)
 • v zimě papuče nebo teplé ponožky do zázemí domečku či školky
 • Lepší je nosítko, ale trasu lze projet i s terénním kočárkem. Pokud máte zájem, ale mrňouska nenosíte, kontaktujte nás a něco vymyslíme :-)