Možnost předání dětí ve Zlíně
zastávka Cigánov

ráno 7:30 - 7:45
odpoledne 16:10

Lesní komunitní škola

Odkazy

Odkazy týkající se formální stránky domácího vzdělávání:

http://skola.provodov.cz/ ZŠ a MŠ Provodov s otevřeným přístupem k domácímu vzdělávání

http://www.svobodauceni.cz/ web o svobodném vzdělávání (unschoolingu) a zde v sekci Mapa http://www.svobodauceni.cz/svobodne-skoly seznam již fungujících „svobodomyslných“ škol a iniciativ
http://www.domaciskola.cz/ web Asociace domácího vzdělávání
http://www.zsbrezova.eu/ ZŠ Březová s velmi otevřeným a vstřícným přístupem k domácímu vzdělávání

 

 

Odkazy týkající se obsahové stránky domácího vzdělávání:

To, jakým způsobem rodina pojme domácí vzdělávání, je zcela na ní. A v tom je ta krása! Nabízí se nám nepřeberné množství přístupů, metod a pedagogických směrů. Můžeme je přizpůsobit životu a potřebám naší rodiny. Rodiče domavzdělávaných dětí se shodují na tom, že nejvíce a nejrychleji se děti učí právě ŽIVOTEM, konáním, přítomností a zapojením se do konkrétních činností. Oblíbené jsou Montessori a Waldorf přístupy a pomůcky apod. Zde chceme sdílet zajímavé a podnětné zdroje z širých vod oceánu zvaného internet, ale také knižní tituly a vlastní nápady. Doufáme, že vznikne virtuální "knihovnička", která se bude stále rozrůstat. Kdo máte tipy, napište, zveřejníme je i pro ostatní.

Pokud budete potřebovat trochu frontální výuky k vysvětlení všeho možného, zkuste určitě: www.khanovaskola.cz. Je zde nejen pokročilejší matematická, fyzikální, biologická... problematika, ale i "polopatické" vysvětlení základů - např.: https://khanovaskola.cz/scitani-a-odcitani/zaklady-scitani/lekce Moc díky Peti za tento tip.

Pokud jsou děti zapsané v ZŠ Březová, máte prostřednictvím jejich "Moodlu" přístup k podobnému vysvětlení látky tamními učiteli.

Montessori pomůcky doma:

http://blog.skolickasrdicko.cz/

http://narovine.cz/pomucky/

http://www.montessoriprintshop.com/Free_Montessori_Downloads.html

 

Zajímavé stránky pro homeschoolery: http://www.homeschooling-ideas.com/ - spousta  nápadů i tipů praktického charakteru. Jsou v angličtině, ale myslím, že i bez její hlubší znalosti se na nich můžete inspirovat.