Možnost předání dětí ve Zlíně
zastávka Cigánov

ráno 7:30 - 7:45
odpoledne 16:10

Lesní komunitní škola

Lidé

Ve školním roce 2018/19 se na vás těší náš tým ve složení:

 

Miriam Linková (koordinátorka)

Vystudovala jsem Právnickou fakultu v Brně a pracovala jsem 8 let v soukromém sektoru. Největší inspirací v mém životě se mi stala příroda a vlastní děti. Můj život ovlivnila zkušenost, že člověk je produktem prostředí a že příroda nevytváří standardy. Jsem vášnivou a nezdolnou zahradnicí a vyznavačkou zdravého životního stylu. Ve svém životě se snažím o lad a rovnováhu a jejich šíření. Ráda fotím, čtu, kempuji, pečuji a tvořím rukama, hlavou i srdcem.

Na Pasece koordinuji procesy ve škole. 

 

Jiří Sadila (hlavní průvodce)

Jsem člověk, muž, manžel a táta. Člověk hledající v řece Života. Do aktivit s dětmi jsem se začal zapojovat až při studiu na technické univerzitě, kde jsem mimo jiné objevil také kouzlo žonglování. Oslovila mne hloubka waldorfské pedagogiky, vystudoval jsem si seminář a zažil 4 roky jako třídní učitel v Olomouci. Potom jsem se vrátil do rodného Fryštáku, počal rodinný život a věnoval se volnočasovým a veřejným aktivitám. Skoro rok jsem pak byl doma na "otcovské". Od té doby působím především jako lektor nového cirkusu, intuitivních her a průvodce v projektu lesní předškoly a nově jako učitel v Lesní komunitní škole. Baví mne chození krajinou vnější i tou vlastní - vnitřní. Baví mne hledání rovnováhy, pohyb, pozorování. Těším se z upřímné dětské radosti a opravdovosti. 

 

Iva Hlavicová (spolu-průvodce)

Pracuji jako speciální pedagog se zaměřením na logopedii a vzdělávání dětí se SPU. Léta jsem působila jako osobní asistentka a táborová vedoucí spolku Handicap(?) Zlín a Domov pro mne a jako vedoucí kroužků, táborů a programů pro děti. Mezi mé největší záliby, mimo mých třech dětí :-) a práce, patří výtvarno a tvoření, hory, příroda a náš pes. Ráda se hýbu a baví mě výzvy, které přichzejí :-) Zajímám se o alternativní padagogiku, respektující způsoby výchovy a ekologický a trvale udržitelný způsob života. Kromě kurzů znakového jazyka a lektorského kurzu Znakování s miminky jsem absolvovala mmj. kurz prevence agresivity u dětí Agrese je OK I., II., kurz Montessori pedagogiky a Metody dobrého startu.

 

Veronika Doušková (Předškola, družina)

Jsem normální ženská, matka 2 dětí, která skrze mateřství znovuobjevila vztah k přírodě, touhu po poznávání jejích tajemství a mé cesty životem se utvářely tak, že momentálně pracuji jako průvodce v lesní školce. Svět dětí mě fascinuje a inspiruje zároveň, a propojení s lesem ve mně vzbuzuje velký klid. Vystudovala jsem Kulturní dějiny, pracovala v tiskařském oboru a po dva roky se snažila zpříjemnit malým dětem i maminkám čas strávený společně v přírodě při Dopoledni v lese. Poslední dobou se účastním mnoha vzdělávacích seminářů pořádaných Asociací lesních mateřských školek a hodlám v tom i nadále pokračovat :-)

 

Tinka Šteflová (Předškola)

Jsem manželkou, mámou tří princezen a paničkou jednoho psa a to mě v životě nejvíc učí  :-). Vystudovala jsem speciální pedagogiku. Zkušenosti jsem sbírala při práci asistentky pedagoga na Waldorfské škole, osobní asistentky a táborové vedoucí spolku Handicap, instruktorky spolku Atmosféra. Vztah k přírodě jsem si vybudovala díky skautu.

 

Charlie Štefl

Vystudoval jsem obor rekreologie na FTK UP Olomouc a absolvoval Sebezkušenostní výcvik v integrativní psychoterapii. Už od druháku na výšce jsem začal dělat různé kurzy a školení. Nejprve pro mladší, pak pro stejně staré a pak už i pro dospělé. Nyní vlastním a řídím vzdělávací firmu, školím měkké dovednosti všude možně :-) Chci pomáhat lidem dělat v životě to, co jim dává smysl a co je baví. Mě dává smysl rodina a práce s druhými a pro druhé. Baví mě deskové hry, chození po horách a skoro jakýkoliv sport.

 

Tom Černý